EĞİTİM BAŞLIKLARIM

SEN DE YAPARSIN!
Ben yaptıysam sen de yaparsın unutma!
Hayatımda yaşadığım önemli olaylardan derlediğim bir içerik. Lisanslı tenisçi olduğum yıllar ve hemen sonrasında geçirdiğim iki trafik kazası. Uzun süre kımıldayamadan yatmak ve ardından gelen hayat. Sinema filmi çekme maceram ve güven duymak ile ilgili hayata dair yaşadıklarım. Hepsini dinlemek isterseniz, sizde yeniden başlayabileceğinize ve hem de defalarca yeniden başlayabileceğinize inanırsanız ya da inanmak isterseniz bu konuşma başlığı tam da size göre.

İLETİŞİMSİZLİĞİ STRATEJİYE DÖNÜŞTÜR
Stratejin stratejisiz olmak olsun. Doğallığın kazandırdıkları üzerine bir içerik. Doğal olmak saf olmak mıdır? Saflık ya da iyi niyet nedir? Açık ve kapalı iletişimin temelinin anlatıldığı hayat içerisinden örneklerle anlatıldığı bir başlıktır.

GELECEĞİN BAŞARILISI SEN OL!
Gençlere yönelik mesleki ve motivasyon içerikli bir konuşma başlığıdır. Ne zaman hayır, ne zaman evet denmeli. Hayaller kimin hayali? Aslında ne istiyorsun? Başlıkları üzerinde durulmaktadır. Başarının sırrı aslında ne?

SERLİ İLE KAHVE SOHBETLERİ
2 saatlik bir sürede kahve yanında sohbet ediyoruz. Ne mi konuşuyoruz? Hayata dair herşeyi konuşuyoruz. Bazen iş hayatının zorluklarını ve bazen de aile ilişkilerini. Kimi zaman çocuklarınızı, kimi zamanda hayallerinizi. Geç kalma korkusunu aşmak ama hiç geç kalmadığınızı fark etmenizi sağlıyorum.

HOLİSTİK İLETİŞİM
Yaşadıklarımızı tek tek ele alıp üzülmektense, büyük resmi görmeyi teklif ediyorum size. Bu teklifi kabul ederseniz nasıl bir değişime girdiğinizi ve çevrenizi nasıl etkilediğinizi göreceksiniz.
Unutmayın! Yaşadıklarımızın bize kazandırdıkları ile ilgilensek daha mutlu olacağız. Holizm yaklaşımı aslında tam da bunu anlatmakta. Holistik iletişim ise, kişinin kendinde gördüğü ve bildiği olumsuzluklardan kurtulma ya da başa çıkma yöntemlerine farklı bir bakış açısı getirmekte.
Bütünün, kendisini oluşturan parçaların toplamından daha fazla olduğunu savunan bu yaklaşım ile yaşadığınız travmaları şifalandırmaya, travmaların size kazandırdıklarını ve etkilerinin ne denli büyük olduğunu göstermeye kısacası büyük resmi görmenin keyfine davet ediyorum.
• Aklımız mı bizi yönlendiriyor, biz mi aklımızı?
   o Aklımız mı, bilinçaltımız mı bizi yönlendiriyor?
   o Düşüncelerimizi yönlendirebilir miyiz?
   o Düşündüklerimiz nasıl başımıza gelir?

• OK!
   o Evet demenin incelikleri nelerdir?
   o Ne zaman hayır denilir?
   o OK demek yola devam demektir.
   o Hangi yol doğrudur nasıl anlaşılır?

• Heyecan Yönetimi
   o Heyecanımızı ve öfkemizi dengeleyebilmek.
   o İnsanız, heyecanlanırız ve öfkeleniriz. O zaman ne yapmalıyız?
   o Hata yapmaktan korkmak.

• Fuzzy Logic
   o Hedefler bulanıksa, akıl da bulanıktır.
   o Akıllı delilik ile deli aklı arasında ki farkı hayatımızda nasıl yaşıyoruz?
   o Garanti hayat nedir?
• DAMGA
   o İK ve ikili ilişkiler için tercih edilen bir eğitim başlığıdır.
   o Hayatımıza iz bırakan tüm yaşanmışlıklardan ve hatta atalarımızdan gelen toplumsal ve kolektif hafızanın damıtılarak bizim dilimize yansıması olarak kısaca belirtilmektedir.
NOT: Bu eğitimi bir psikolog ile veriyorum.