Serli Seta Nişanyan


Serli Seta Nişanyan 2004 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Televizyon Gazeteciliği bölümünden mezun olmuştur. Ardından Yıldız Teknik Üniversitesinde eğitim bilimleri alanında yüksek öğrenim görmüş, Cenevre Devlet Üniversitesinde ki İletişim Felsefesi ve Dil Psikolojisi alanında ki doktora çalışmalarına katılmış ancak Türkiye’de ki çalışmaları için geri dönmek zorunda kalmış, uluslararası çalışmalarına Viyana Üniversitesinde ve çeşitli konferanslar çerçevesinde devam etmektedir.
Aynı zamanda yönetmen olan Nişanyan, Türk Sinemasının İlk Animasyon Destekli çocuk filminin yapımcı ve yönetmenidir. Pek çok yayınlanmış belgeseli ve filmleri bulunan Nişanyan’ın Mor-Nal ve Ben Kimim? adında iki kitabı, makaleleri ve patenti kendisine ait olan bir buluşu bulunmaktadır. Yetimhaneler başta olmak üzere pek çok gönüllü projede ve STK’da yer alan Nişanyan, savaş felsefesi, iletişim stratejileri, kültürel değişim, dil psikolojisi alanlarında ve 6 dil matematiği üzerine çalışmalarını yürütmektedir.
Yeminli tercüman olan Nişanyan’ın kariyerinde, TSK Kara Kuvvetleri, Şehir Tiyatroları Danışmanlığı ve Şişli İlçe Teşkilatı gibi kamu kurumları, bireysel ve kurumsal eğitimler bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; Acıbadem Sağlık Grubu İnsan Kaynakları Müdürü Yönetim Danışmanlığı, İstanbul Üniversitesi Çocuk Üniversitesi İletişim Eğitimleri, Dentestetik Diş ve Estetik Kliniği (Kurumsal Eğitim ve workshoplar), Oda Tiyatrosu İletişim Eğitimleri, Akademi İstanbul Ekip Yönetimi, Akademi Neo Eğitim Kurumları Yönetim Danışmanlığı, Dosso Dossi Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanlığı, Veradore e-ticaret ekip yönetimi, Helikon Dil, Dünya Dilleri Merkezidir.

En önemli amacı; “hayata iz bırakmak” olan Serli S. Nişanyan, lisanslı eski bir tenisçidir ve hayatını değiştiren trafik kazasına kadar profesyonel tenis hayatına devam etmiştir. 18 yıllık klasik piyano geçmişi olan Nişanyan aynı zamanda iyi bir fotoğrafçı, kameraman ve Biriz Derneği üyesidir.